Якщо ви бажаєте глибше розуміти довколишній світ, пізнати його велич, красу і повнозвучність, ласкаво запрошуємо до нашого історико-краєзнавчого музею. Завітайте до нас, ми вас щиро зустрінемо. Поведемо у сиву давнину, а потім повернемось у наш неповторний час.

Дивосвіт Фауни і Флори

Експозиція відділу природи розкриває всю своєрідність тваринного і рослинного світу подніпровської сторони .

На мить здається , що ви потрапили у казкове царство- чарівний світ навколишньої природи Подніпровського краю, що саме зараз насунули важкі оксамитові сутінки надвечір'я і все довкола застигло : замовк зелений гомін дерев , принишк очерет , застигло срібне хлюпання річки Базавлук.

Опудала птахів і тварин любовно виготовив давній друг народного музею мешканець с. Ленінське Апостолівського району майстер рідкісної професії Михайло Арофійович Вакула. 

Свідки сивої давнини

У вітринах виставлені закам'янілі рештки крупних тварин четвертинного періоду: мамонтів, носорогів, дрібних ссавців, риб та молюсків, знайдені гірниками на глибині 30-60 метрів у шахтах та кар'єрах, саме у другому пласті над марганцем у так званих сарматських пісках.

З макету «Полювання на мамонтів» можна уявити, як пристосовувались первісні люди до нових умов буття. Вони перейшли жити в печери скель, споруджували примітивні будівлі, одягалися у шкури. Причорноморські степи у ту далеку пору були схожі на тундру, яка заросла карликовими березами , соснами, ялинками. 

Непрочитана сторінка Скіфії

Ви не можете не звернути увагу на вітрину «Кам`янське скіфське городище ꓦ-ꓲꓲꓲ століття до н.е. ». Тут виставлені знаряддя праці, залишки зброї рядових скіфів колишнього центру Скіфії : бронзові наконечники стріл , кам'яні ядра, дрібний залізний інструмент , окуття від збруї , відходи бронзоливарної справи, леза ножів, кістяні ручки до них , залишки серпа, античного чорнолакового посуду.

В 1971 році, поблизу нашого міста , при дослідженні скіфського кургану під назвою «Товста могила» археологічною експедицією Інституту археології АН УРСР, було знайдено пектораль . В нашому музеї знаходиться макет цієї прикраси.

У межиріччі Чортомлик-Базавлук

У 80-х роках ХIХ століття геолог Г. Федосєєв виявив на поверхні ґрунту поклади марганцевої руди. А в 1886 році було засновано Покровські копальні. Численні фотографії ,карти, документи , макети, речові експонати з історичною достовірністю відображають умови , в яких працювали гірники.

© 2018 museum_pokrov
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати